Menu główne

„ODLOTOWE MIKOŁAJKI”

15 grudnia 2021

80 rozdanych  paczek i trzy godziny wspaniałej zabawy – tak najkrócej można opowiedzieć o zabawie  Mikołajkowej, która odbyła się w piątkowe popołudnie, w sali świetlicowej Stowarzyszenia Centrum Młodzieży ARKA w Radomiu.

Na imprezie mieliśmy zaszczyt gościć, Starostę Radomskiego – Pana Waldemara Trelkę, który skierował słowa podziękowania dla rodzin zastępczych za ich trud włożony w opiekę i wychowanie powierzonych dzieci. Pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu za ogromne zaangażowanie w zorganizowanie spotkania. Na koniec wszystkim uczestnikom, życzył radosnej zabawy i magicznych wrażeń. Z kolei obecna na spotkaniu Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu – Pani  Halina Janiszek Stajniak podziękowała wszystkim rodzinom zastępczym za tak licznie przybycie. Jednocześnie podkreśliła, iż takie spotkania są bardzo wartościowe i ważne dla podtrzymywania więzi i dobrych pozytywnych relacji dzieci z opiekunami, jak również integracji rodzin zastępczych z pracownikami pieczy.

Atrakcji było co niemiara. Na dzieci czekali pomocnicy Mikołaja – animatorzy, którzy animowali zabawy ruchowe, angażując do udziału nie tylko najmłodszych uczestników zabawy, ale i ich opiekunów. Oprócz zabaw, którym towarzyszyła w tle muzyka, były warsztaty o tematyce świątecznej – nasi milusińscy ozdabiali pyszne świąteczne pierniczki, wyczarowując na nich magiczne choinki, bombki i mikołaje. W przerwie, można było posilić się przy suto zastawionych stołach, na których czekały smakowite ciasta, soki i inne napoje.

Oczywiście kulminacyjnym punktem spotkania było przybycie św. Mikołaja w towarzystwie wyjątkowego pomocnika Pingwina. Św. Mikołaj, dotarł do dzieci na czas, z atrakcyjnymi podarunkami: słodkościami. Był to też czas na wspólne zdjęcia z najważniejszym gościem.

Zabawa z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych gości – i to nie tylko ze względu na rozmach całego wydarzenia oraz ilość atrakcji i prezentów, ale może przede wszystkim z powodu wyjątkowej atmosfery, jaka się wytworzyła. Budynek tętnił życiem. Była radość! Zabawa! Był śmiech i Dziecięce okrzyki!

Nie udałoby się zorganizować tak wielu atrakcji bez wsparcia: Ks. Krzysztofa Bochniaka, oraz wspaniałych, cudownych wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy !

Dziękujemy także firmie „Madagaskar – animacje dla dzieci” za  chwile pełne wrażeń, które dały  wszystkim uczestnikom zabawy dużo radości.

Kto chce czynić miłość

musi patrzeć sercem…

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ