Menu główne
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

11 czerwca 2024

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego przypadającego na dzień 30 maja, w dniu 4 czerwca 2024 r. świętowaliśmy  w restauracji Nihil Novi w Radomiu. Jak co roku Dyrekcja oraz Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu wraz  vice Starostą Powiatu Radomskiego  złożyli serdeczne życzenia wszystkim rodzinom zastępczym oraz prowadzącym Rodzinny Dom Dziecka życząc wszelkiej pomyślności i satysfakcji z pełnionej funkcji rodzica zastępczego.Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

Dzień Dziecka w PCPR w Radomiu

11 czerwca 2024

W środę, 05 czerwca z okazji Dnia Dziecka na placu przy Caritas Diecezji Radomskiej odbyła się impreza dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej z powiatu radomskiego. Dzień ten był pełen zabawy, przepełniony ogromną radością i uśmiechem naszych podopiecznych Wśród atrakcji były tańce, zabawy i animacje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tzw. dmuchańce, gdzie zarówno mali, jak i duzi uczestnicy zabawy korzystali z tej atrakcji. Dziękujemy naszym partnerom za wspólne zaangażowanie w zorganizowanie tego wydarzenia. Poniżej fotorelacje z imprezy
Podziękowania dla:
Dudi Napoje
@madagaskar animacje
SPLIT Radom
Pizzeria LEVEL UP
Park Rozrywki #KochamSkakać – Radom
@lody mleczna
30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja 2024

30 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Dyrekcja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu oraz pracownicy, składa wyrazy uznania i podziękowania wszystkim rodzinom zastępczym za ich ogromne zaangażowanie, wrażliwość  i  otwarte serca w opiece na dziećmi. Zachęca również osoby, które kochają dzieci, mają dużo cierpliwości i wyrozumiałości, do stworzenia rodziny zastępczej.

Życzenia Wielkanocne

29 marca 2024

Wielkanoc to czas odrodzenia i refleksji nad wartościami, które są dla nas istotne.

W tym wyjatkowym okresie, Dyrekcja oraz Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu, życzą Państwu, zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkańw w gronie rodziny i przyjaciół oraz wesołego ALLELUJA.

Życzenia Świąteczne

22 grudnia 2023

Z okazji świat Bożego Narodzenia, Dyrekcja oraz Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu,  życzą Państwu, chwil wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, by w życiu zawsze panowała ta niepowtarzalna świąteczna atmosfera.

Wielu budujących myśli, energii potrzebnej do realizacji wszystkich zamierzonych celów oraz wspaniałego 2024 roku, obfitującego w pasmo sukcesów !

Zaproszenie na Spotkanie Szkoleniowo-Konferencyjne

8 grudnia 2023

Zapraszamy serdecznie na spotkanie szkoleniowo-konferencyjne pn. „Wyzwania i problemy społeczne w dynamicznej rzeczywistości. Studium przypadku na przykładzie powiatu radomskiego”,  które odbędzie się  w dniu 12 grudnia 2023 roku w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radomiu w godz. 9.30 – 13.00.

Spotkanie pod patronatem honorowym Starosty Radomskiego Waldemara Trelki

 Program spotkania:

  1. Rejestracja uczestników (9,30-10,00)
  2. Przywitanie – Waldemar Trelka, Starosta Radomski
  3. „Deinstytucjonalizacja usług społecznych na rzecz osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz dzieci, jako wyraz implementacji nowej polityki społecznej – pomiędzy teorią a praktyką” (Jolanta Borek Roczniak, Dyrektor PCPR  w Radomiu).
  4. „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 jako szansa na rozwój inwestycji infrastrukturalnych, usług społecznych, integracji i aktywizacji osób wykluczonych” (Małgorzata Mroziewicz Górnik, Kierownik Zespołu ds. Organizacyjnych i Placówek Pomocy Społecznej).
  5. Przerwa kawowa (10.50-11.10)
  6. „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami:

3.1. w ramach zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

  • w ramach zadań finansowanych ze środków Funduszu Solidarnościowego (Grażyna Ciechońska , Kierownik Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych).
  1. Deinstytucjonalizacja usług społecznych na rzecz dzieci:

5.1. Nowa „twarz” pieczy instytucjonalnej (ksiądz Damian Drabikowski, Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej).

  • Dom z potrzeby serca – problemy i nadzieje rodzicielstwa zastępczego (rodzinna piecza zastępcza) (Urszula Molenda, Zastępca Dyrektora PCPR w Radomiu).
  1. Panel dyskusyjny (12,00-13,00).

Celem spotkania jest stworzenie przestrzeni do podjęcia partnerskiej dyskusji dotyczącej problemów społecznych (jako zagrożenia dla bezpieczeństwa socjalnego jednostki, rodziny i państwa), wyzwań stojących przed obszarem szeroko pojętej polityki społecznej  (w kontekście nowej polityki publicznej) oraz nowych form wsparcia/przeciwdziałania niekorzystnym zjawiskom społecznym.

Świadomi Państwa ogromnego zaangażowania w problematykę stanowiącą przedmiot debaty serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału

Pierwsza ogólnopolska kampania „Już jesteś?” promująca rodzicielstwo zastępcze w Polsce

22 listopada 2023

Trwa pierwsza ogólnopolska kampania „Już jesteś?” promująca rodzicielstwo zastępcze w Polsce

Celem kampanii jest wzrost wiedzy i zmiana myślenia społeczeństwa na temat rodzinnych form pieczy zastępczej oraz wzrost motywacji do podjęcia działań zmierzających do tworzenia rodzin zastępczych. Wierzymy, że nasze wysiłki realizowane wspólnie z samorządami, organizacjami pozarządowymi przyniosą odpowiednie efekty – otwarcie drzwi swoich domów dla dzieci – zaznacza Minister Marlena Maląg.

Twórcami kampanii “Już jesteś?” jest Fundacja „Edukacja z Wartościami”. Organizacja realizuje projekt w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej konkursu ofert „Realizacja kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze. Edycja 2023″. W przestrzeni medialnej zobaczymy spoty czy reportaże z rodzinami zastępczymi, które przybliżą historie niesamowitych rodzin.

W ramach projektu powstały:

Zachęcamy do śledzenia social mediów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Fundacji „Edukacja z Wartościami”. Na bieżąco będą się tutaj pojawiać kolejne informacje i materiały wypracowane w ramach kampanii.

Życzenia Wojewody Mazowieckiego dla Pracowników Socjalnych

21 listopada 2023

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji list do wszystkich pracowników pomocy społecznej w województwie mazowieckim skierował Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński.

Szanowni Państwo,

z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, który obchodzony jest 21 listopada, proszę przyjąć moje słowa wielkiego uznania i ogromnej wdzięczności za codzienną, profesjonalną pracę na rzecz osób potrzebujących. Życzę Państwu wszelkiej pomyślności oraz tego, by każdy kolejny dzień tej trudnej i odpowiedzialnej pracy przynosił Państwu dumę z wykonywanych obowiązków i motywację do podejmowania i osiągania nowych celów. Niech ta praca niezmiennie daje Państwu jak najwięcej satysfakcji życzliwości. Państwo wiedzą najlepiej, z jakimi ludzkimi problemami, a często dramatami, spotykają się na co dzień, i jakie wyzwania niesie ze sobą praca socjalna. Państwa zawód – a raczej misja – wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale również niezwykłej empatii, tak ważnej w procesie wspierania osób, które znalazły się w sytuacji trudnej, a czasem wręcz dramatycznej. To właśnie Państwo dają tym osobom nadzieję na  godne  życie  i  pomagają  dostrzec  sens  codziennych  zmagań  z  trudnościami i przeciwnościami losu. Państwa działanie dla wielu osób stanowi niezbędne oparcie, pozwalające przezwyciężyć troski i rozwikłać problemy dnia codziennego.

Dzieląc się dzisiaj z Państwem słowami uznania i szczerych życzeń raz jeszcze dziękuję wszystkim Państwu za każdy odruch wrażliwego serca i osobiste zaangażowanie.

łączę wyrazy szacunku i poważania

                                                                                         WOJEWODA MAZOWIECKI
                                                                                               Tobiasz Bocheński

https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/zyczenia-wojewody-mazowieckiego-dla-pracownikow-socjalnych

13 listopada 2023 r. urząd będzie nieczynny

12 listopada 2023

W poniedziałek, 13 listopada, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu bedzie zamknięte.  Urzędnicy otrzymali wolne za Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada), które w tym roku przypada  w sobotę. 

Informacja dla Wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie ze środków PFRON

9 czerwca 2023

Szanowni Wnioskodawcy

Uprzejmie przypominamy, że do dochodu osoby/ rodziny ubiegającej się o dofinansowanie ze środków PFRON nie wlicza się dodatkowego rocznego świadczenia (tj. tzw. trzynastej i czternastej emerytury /renty).

Kto chce czynić miłość

musi patrzeć sercem…

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ