Menu główne
MIKOŁAJKI U NAS TO JUŻ TRADYCJA!

15 grudnia 2022

„Wierzyć w św. Mikołaja, to wierzyć w dobro drugiego człowieka.”

Za nami kolejne wydarzenie dedykowane podopiecznym z pieczy zastępczej – Mikołajki. Oprócz naszych milusińskich i ich opiekunów – na imprezie mieliśmy zaszczyt gościć, Wicestarostę Radomskiego – Pana Krzysztofa Kozerę oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu – Panią  Halinę Janiszek Stajniak, którzy to wszystkim uczestnikom – małym i dużym, życzyli radosnej zabawy i magicznych wrażeń.

Nikt nie mógł narzekać na brak atrakcji. Były wesołe zabawy, malowanie twarzy, słodkości, tańce połączone z Karaoke! Była też wata cukrowa przygotowana przez pomocników Mikołaja. Było gwarnie i radośnie, kiedy zawitał Święty Mikołaj wykrzykując HO, HO, HO i zaczął rozdawać prezenty. Zanim jednak nasi  wychowankowie otrzymali paczki, byli poproszeni przez sędziwego Staruszka Mikołaja o zaśpiewanie piosenki, wyrecytowanie wiersza. Wiele emocji dostarczyło dzieciom to zadanie. Wszystkie  jednak spisały się na medal!

Zresztą… sami zobaczcie!

W tym miejscu, chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Beacie Domaszewicz – kobiecie orkiestra, wspaniałej animatorce, menadżerce kultury, pedagożce ulicy i stypendystce Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezesce Stowarzyszenia „Podwórkowe Anioły” za animowanie  imprezy mikołajkowej dla naszych podopiecznych.  Był  to czas dobrej zabawy i mile spędzonego wolnego czasu. Dziękujemy!

 

Zresztą… sami zobaczcie!

Festyn Integracyjny w ramach projektu „Szansa dla Ciebie”

29 sierpnia 2022

W piatek, 26 sierpnia 2022 r odbył się Festyn Integracyjny w Centrum Konferencyjno – Rozrywkowym U GRUBEGO w Wielogórze k/Radomia w ramach projektu „Szansa dla Ciebie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem Działania 9.1 Aktywizacja społeczno – zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Impreza miała charakter plenerowy. Na festyn przybyły rodziny zastępcze oraz ich podopieczni. W wydarzeniu wzięli również udział starosta Radomski – Pan Waldemar Trelka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu – Pani Halina Janiszek – Stajniak wraz z kadrą pracowniczą . W okolicznościowym przemówieniu starosta złożył opiekunom zastępczym serdeczne podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie powierzonych dzieci. Życzył im dalszych sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Po części oficjalnej Pani Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Dzień obfitował w moc atrakcji dla wszystkich uczestników, szczególnie tych najmłodszych. Byli animatorzy, którzy poprowadzili zabawy taneczno – integracyjne dla dzieci, były bańki mydlane, balony, malowanie na stretchu oraz warsztaty nawlekania na nici korali o różnej kolorystyce i tworzenie bransoletek. Na zakończenie Festynu przyjechała straż pożarna! Możemy wszystkich uspokoić, nie było pożaru. Panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej zaprazentowali stroje strażackie i sprzęt, który służy im do gaszenia ognia. Impreza na powietrzu zaostrza apetyt, tak więc jego uczestnicy – Ci mali i duzi mogli liczyć na ciepłe i zimne napoje, pyszne wypieki oraz kiełbaski z grilla.

MAMY CO ŚWIĘTOWAĆ !

1 czerwca 2022


Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego przypadającego na dzień 30 maja Dyrektor oraz Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu Życzą Wszystkim Rodzinom Zastępczym oraz prowadzącym Rodzinny Dom Dziecka wszelkiej pomyślności
i satysfakcji z pełnionej funkcji rodzica zastępczego.

Jednocześnie z okazji Dnia Dziecka wszystkim Dzieciom, a szczególnie najmłodszym mieszkańcom powiatu radomskiego, życzymy zdrowia, szczęścia oraz miłości i troski dorosłych. Niech każdy dzień Waszego dzieciństwa będzie nieustającym i fascynującym wyzwaniem, a niezmierzona wyobraźnia – inspiracją do przeżywania kolejnych przygód.

Życzenia składamy również Wszystkim dorosłym, byśmy uczyli się od dzieci, jak pisał Paulo Coelho trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego się pragnie.

Z MYŚLĄ O NAJMŁODSZYCH

4 kwietnia 2022

W dniu 3 kwietnia 2022 r, na zaproszenie Caritas Diecezji Radomskiej – pracownicy tut. Centrum wzięli udział w “Charytatywnym malowaniu obrazów”. Spotkanie odbyło się w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Wolanowie. Temat prac był dowolny. Powstały domki, kwiatki, motylki i ptaszki oraz postacie z historii kina. Jedni skorzystali z gotowych szablonów, inni zdali się na własne umiejętności.

Stworzone przez Nas małe dzieła sztuki zostaną wystawione na licytację, która odbędzie się w dniu 24 kwietnia b.r. na wydarzeniu „Dzień Dobra”. Dochód z aukcji przeznaczony będzie na pomoc dzieciom, także tym ukraińskim.

 Poniżej link do wydarzenia:

https://radioplus.com.pl/diecezja/62566-znani-i-lubiani-malowali-obrazy-z-mysla-o-dzieciach

POMOC DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY – Fundusz Sprawiedliwości

2 marca 2022

Fundacja Instytut Praworządności realizuje Program Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem sfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, na części województwa mazowieckiego, w powiatach: radomskim, przysuskim, szydłowieckim, grójeckim, kozienickim, lipskim oraz zwoleńskim. 

Uprzejmie informujemy, że wszystkie osoby pokrzywdzone przestępstwem, w tym ofiary działań wojennych uciekające z Ukrainy, mogą liczyć na natychmiastowe
i bezpłatne wsparcie ze środków Funduszu Sprawiedliwości- przede wszystkim pomoc prawna, psychologiczna i materialna ( w tym czasowe zakwaterowanie, bony żywnościowe, ubrania, obuwie i pomoc tłumacza). 

Bezpłatną pomoc można uzyskać w poniższych lokalizacjach

– Okręgowy Ośrodek w Radomiu przy ulicy Mireckiego 3, nr tel. 530 851 852

-Lokalny Punkt Pomocy w Grójcu przy Al. Niepodległości 6, nr tel. 535 320 488

– Lokalny Punkt Pomocy w Przysusze przy ulicy Przemysłowej 5, nr tel. 531 088  875

-Lokalny Punkt Pomocy w Kozienicach przy ulicy Lubelskiej 2, nr tel. 531 462 895

– Lokalny Punkt Pomocy w Lipsku przy ulicy Iłżeckiej 6A, nr tel. 531 462 895

-Lokalny Punkt Pomocy w Zwoleniu przy Pl. Kochanowskiego 1, nr tel. 531 462 895

– Lokalny Punkt Pomocy w Szydłowcu przy ulicy Rynek Wielki 11, nr tel. 531 088 875

Wykaz placówek świadczących pomoc w całej Polsce: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/

Zachęcamy też do kontaktu z całodobową Linią Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900. Infolinia jest dostępna całodobowo, w tym w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Z poważaniem,

Aleksandra Malinowska

Пані та панове,

ласкаво повідомляємо, що всі постраждалі від злочинів, у тому числі постраждалі від війни, які втікають з України, можуть розраховувати на негайну та безкоштовну підтримку з боку Фонду Юстиції( pol. Fundusz Sprawiedliwości) – перш за все, це юридична, психологічна та матеріальна допомога (зокрема тимчасове проживання, талони на харчування, взуття, одяг та допомога перекладача).

Список центрів, які надають допомогу по всій Польщі: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/

Також рекомендуємо звертатися до цілодобової лінії допомоги потерпілим +48 222 309 900. Лінія довіри доступна цілодобово, 7 днів на тиждень, включаючи англійську, російську та українську мови.

Informacja dla osób ubiegających się o umieszczenie w domu pomocy społecznej

25 stycznia 2022

Osoba ubiegająca się o umieszczenie w domu pomocy społecznej może być skierowana do placówki prowadzonej przez powiat, lub może skorzystać z usług placówki prowadzonej na podstawie przepisów o działalności gospodarczej –  tj. prywatnego domu pomocy.

Wykaz takich placówek znajduje się na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego
w Warszawie

https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/bezpieczny-wybor-placowek-opieki-calodobowej.

Informacja o składaniu wniosków na dofinansowanie

30 grudnia 2021

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu od 1 stycznia 2022 roku zachęca osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów do składania wniosków w wersji elektronicznej za pośrednictwem darmowego Systemu Obsługi Wsparcia, dzięki któremu można bez wychodzenia z domu wnioskować o dofinansowanie do:

  1. turnusów rehabilitacyjnych,
  2. przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych,
  3. sprzętu rehabilitacyjnego,
  4. likwidacji barier architektonicznych,
  5. likwidacji barier technicznych,
  6. likwidacji barier w komunikowaniu się.

Do złożenia wniosku potrzebny jest:

dostęp do Internetu,konto w Systemie Obsługi Wsparcia, profil zaufany lub podpis elektroniczny.

Aby złożyć wnioski w wersji elektronicznej należy skorzystać z darmowego Systemu Obsługi Wsparcia dostępnego pod adresem:

https://sow.pfron.org.pl

Składanie wniosków jest możliwe przez 24 godziny na dobę!

Spotkanie Wigilijne

21 grudnia 2021

“Święta Bożego Narodzenia są czasem spojrzenia na Świętą Rodzinę jako wzoru relacji międzyludzkich, matka troszczy się o dziecko, ojciec zabiega o bezpieczeństwo rodziny, dziecko gromadzi miłość matki i ojca i dzięki temu wzrasta i jest szczęśliwe”

W atmosferze rodzinnego ciepła i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia,w dniu 17 grudnia 2021 r. przy akompaniamencie przepięknej gry na fortepianie oraz śpiewu młodej artystki Anny Prasek odbyło się spotkanie wigilijne dla rodzin zastępczych z terenu powiatu radomskiego oraz zaproszonych gości. Wydarzenie swym uroczystym charakterem przypominało Wigilijną Noc, dlatego wybrana została restauracja stwarzająca wystrojem wnętrza niepowtarzalny nastrój – Restauracja Nihil Novi w Radomiu.

Spotkanie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu, którego Dyrektor Pani Halina Janiszek – Stajniak wraz z kadrą pracowniczą włożyła duży wysiłek, by uczynić to wydarzenie jedną z najważniejszych, inicjatyw jednostki.

Wydarzeniu, towarzyszyła radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera. Był opłatek – symbol zgody i pojednania oraz życzenia świąteczne od Starosty Radomskiego, Pana Waldemara Trelki i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu Pani Haliny Janiszek – Stajniak.

Spotkanie wigilijne, było okazją do uhonorowania rodzin zastępczych, które w swej działalności mają wieloletni staż – wyróżniające się w sposób szczególny swoim zaangażowaniem i oddaniem na rzecz dzieci w pieczy zastępczej.

Przy wigilijnym stole był też czas, aby podsumować miniony rok i z nadzieją spojrzeć na nadchodzący Nowy 2022 Rok.

 

Kto chce czynić miłość

musi patrzeć sercem…

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ