Menu główne

Spotkanie Wigilijne

21 grudnia 2021

“Święta Bożego Narodzenia są czasem spojrzenia na Świętą Rodzinę jako wzoru relacji międzyludzkich, matka troszczy się o dziecko, ojciec zabiega o bezpieczeństwo rodziny, dziecko gromadzi miłość matki i ojca i dzięki temu wzrasta i jest szczęśliwe”

W atmosferze rodzinnego ciepła i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia,w dniu 17 grudnia 2021 r. przy akompaniamencie przepięknej gry na fortepianie oraz śpiewu młodej artystki Anny Prasek odbyło się spotkanie wigilijne dla rodzin zastępczych z terenu powiatu radomskiego oraz zaproszonych gości. Wydarzenie swym uroczystym charakterem przypominało Wigilijną Noc, dlatego wybrana została restauracja stwarzająca wystrojem wnętrza niepowtarzalny nastrój – Restauracja Nihil Novi w Radomiu.

Spotkanie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu, którego Dyrektor Pani Halina Janiszek – Stajniak wraz z kadrą pracowniczą włożyła duży wysiłek, by uczynić to wydarzenie jedną z najważniejszych, inicjatyw jednostki.

Wydarzeniu, towarzyszyła radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera. Był opłatek – symbol zgody i pojednania oraz życzenia świąteczne od Starosty Radomskiego, Pana Waldemara Trelki i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu Pani Haliny Janiszek – Stajniak.

Spotkanie wigilijne, było okazją do uhonorowania rodzin zastępczych, które w swej działalności mają wieloletni staż – wyróżniające się w sposób szczególny swoim zaangażowaniem i oddaniem na rzecz dzieci w pieczy zastępczej.

Przy wigilijnym stole był też czas, aby podsumować miniony rok i z nadzieją spojrzeć na nadchodzący Nowy 2022 Rok.

 

Kto chce czynić miłość

musi patrzeć sercem…

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ