Menu główne

Życzenia Wojewody Mazowieckiego dla Pracowników Socjalnych

21 listopada 2023

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji list do wszystkich pracowników pomocy społecznej w województwie mazowieckim skierował Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński.

Szanowni Państwo,

z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, który obchodzony jest 21 listopada, proszę przyjąć moje słowa wielkiego uznania i ogromnej wdzięczności za codzienną, profesjonalną pracę na rzecz osób potrzebujących. Życzę Państwu wszelkiej pomyślności oraz tego, by każdy kolejny dzień tej trudnej i odpowiedzialnej pracy przynosił Państwu dumę z wykonywanych obowiązków i motywację do podejmowania i osiągania nowych celów. Niech ta praca niezmiennie daje Państwu jak najwięcej satysfakcji życzliwości. Państwo wiedzą najlepiej, z jakimi ludzkimi problemami, a często dramatami, spotykają się na co dzień, i jakie wyzwania niesie ze sobą praca socjalna. Państwa zawód – a raczej misja – wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale również niezwykłej empatii, tak ważnej w procesie wspierania osób, które znalazły się w sytuacji trudnej, a czasem wręcz dramatycznej. To właśnie Państwo dają tym osobom nadzieję na  godne  życie  i  pomagają  dostrzec  sens  codziennych  zmagań  z  trudnościami i przeciwnościami losu. Państwa działanie dla wielu osób stanowi niezbędne oparcie, pozwalające przezwyciężyć troski i rozwikłać problemy dnia codziennego.

Dzieląc się dzisiaj z Państwem słowami uznania i szczerych życzeń raz jeszcze dziękuję wszystkim Państwu za każdy odruch wrażliwego serca i osobiste zaangażowanie.

łączę wyrazy szacunku i poważania

                                                                                         WOJEWODA MAZOWIECKI
                                                                                               Tobiasz Bocheński

https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/zyczenia-wojewody-mazowieckiego-dla-pracownikow-socjalnych

Kto chce czynić miłość

musi patrzeć sercem…

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ