PIECZA ZASTĘPCZA

INTERWENCJA KRYZYSOWA

SIEĆ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM

Rozboje, przemoc domowa, kradzieże, oszustwa, groźby, znęcanie się, uchylanie od płacenia alimentów, wypadki drogowe… W Polsce co roku ofiarami przestępstw pada 200 tys. osób! To może być każdy z nas. Wszyscy pokrzywdzeni mogą liczyć na pomoc Funduszu Sprawiedliwości. Wystarczy zgłosić się do jednego z miejsc świadczenia pomocy. Lista placówek dostępna jest na stronie internetowej Funduszu Sprawiedliwości: www.numersos.pl.

Oliwka (13 l.) została w 2019 r. ciężko ranna w strzelaninie w szkole podstawowej w Brześciu Kujawskim. Trzy kule, które omal nie pozbawiły jej życia, padły z broni byłego ucznia tej samej szkoły. Gdy po ponad dwóch tygodniach wyszła ze szpitala, dziewczynkę i jej rodziców wsparł Fundusz Sprawiedliwości. Rodzina otrzymała kompleksową pomoc Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem prowadzonego przez Fundację Dies Mei.

Z inicjatywy Funduszu Sprawiedliwości uruchomiona została pierwsza w kraju ogólnokrajowa telefoniczna Linia Pomocy Pokrzywdzonym. Przez całą dobę można dzięki niej anonimowo uzyskać informacje o możliwości pomocy, szybką poradę psychologiczną i prawną, a także umówić się na spotkanie ze specjalistami w dowolnym miejscu na terenie Polski. Możliwe są konsultacje w obcych językach oraz w języku migowym.

LINIA POMOCY POKRZYWDZONYM

+48 222 309 900

 

 

Oprócz numeru telefonu do błyskawicznego kontaktu służy również specjalny adres e-mail: info@numersos.pl.

 

Kto chce czynić miłość

musi patrzeć sercem…

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ